Serce Jezusa w Prawdyne.

Nasi stali czytelnicy zapewne już pamiętają, że w historycznych schematyzmach Diecezji Tyraspolskiej znajdowała się informacja o filialnym kościele murowanych chersońskiej parafii w Prawdyne pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa.

Dziś zagościły do nas: Serca Jezusa i Maryi. Dwie gipsowe figury, odpowiednio wzmocnione (zacementowane w środku, obłożone metalem i polakierowane zabezpieczającym lakiem) zostały wmurowane w nisze, znajdujące się na froncie naszego kościoła.

Co prawda stary Pan Jan (już schorowany, leżący w domu) twierdzi, że tam były kiedyś anioły… Ale głowy za to nie da, bo pamięć już nie ta, a dzieciaki wszak nie zważają na takie szczegóły. Myślę, że nie ma nic złego w tym, że oddamy pod opiekę takich “aniołów” naszą parafię.

Serce Jezusa i Serce Maryi kocham Was…