Już po rekolekcjach wielkopostnych

W dniach 16-18 marca w parafii gościliśmy o. Witolda, który głosił rekolekcje wielkopostne. Trzy nauki zostały poświęcone poszczególnym mowom do Kościołów, jakie możemy znaleźć w Apokalipsie św. Jana Apostoła. Bodaj najmocniejszym przesłaniem tych dni były słowa, w których kaznodzieja zachęcał, aby być gorącymi. Przestrzegał przed letniością, podatnością na “aktualną modę”.

W niedzielę po mszy świętej o i odśpiewaniu Gorzkich Żali miało miejsce spotkanie parafian z o. Witoldem. Przy wspólnym stole nieco wyciszonym głosem opowiedziano trochę anegdot, a także wspominano lata 2006-2012, kiedy to o. Witold przyjeżdżał tu do pracy z Chersonia. Po raz wtóry okazało się, że ma fenomenalną pamięć i wiele szczegółów z życia poszczególnych osób do dziś pamięta. Niestety przy okazji wyszło, że wiele z osób, które o. Rekolekcjonista pamięta już zmarło albo odeszło od wiary katolickiej…

Aktualnie trwamy w modlitwie o o odnowienie parafii, wierząc, że peregrynacja ikony, która niedługo się rozpocznie, pomoże odnowić ducha tej ziemi.