Miłosierny Jezus w Chersoniu i Prawdino…

Święto Archaniołów… Tego dnia obraz Jezusa Miłosiernego nawiedził parafię w Chersoniu i Prawdino… Dwa zupełnie różne światy – jeden bardziej oficjalny, dostojny… drugi – prosty i pokorny… Dwa równoległe światy, w których spędziłem miniony rok – tym razem powróciłem tu w innej roli, misjonarza, niosącego orędzie Bożego Miłosierdzia.

Poniżej fragment homilii z Chersoniu (msza 28.09.2016 godz. 18.00):

Господь Бог так скерував, що під час перегринації читаємо книгу Йова… Здавалося би, що в драматичній історії Його життя важко нам буде віднайти сліди Божого Милосердя… Знаємо, що був справедливий перед Богом, а мимо того – це Господь виставив його на величезне випробування… відібрав у нього все, говорячи по людському розчавив його терпінням – втратив майно, втратив своїх улюблених дітей, втратив своє здоров’я і становище у суспільстві… Не втратив одного! Віри у Бога. В цій драматичній ситуації абсолютно Йому довірився! Не скаржився на свою долю, але з покорою її прийняв… Довірився Божому Милосердю, довірився, що Він зможе його випровадити з цієї найбільшої темряви, коли всі інші відвернулися від нього; коли його існуючі друзі стають його співобвинувателями. Йов довірився… Сьогодні прочитаний фрагмент є прекрасним захистом Бога… Це Він є сотворителем  всього, Бог є Господом світу, дав сонце, котре дає тепло, дав зірки, котрі подорожуючим вночі вказують дорогу… Йов визнає, що хоч Його не бачить, однак вірить… Несамовиті є ті слова: «Не бачу Його, хоч проходить: минає, і я не можу бачити»… Це слова, котрі говорять дуже багато про наш досвід і наше бачення, а може все ж такі не бачення Бога, але товаришувала йому непорушна певність, що мимо того, Бог керує його життям… Чому? Бо свою історію старався відчитати з перспективи Божої волі… Нам потрібно ментальної переміни. Навернутися означає змінити мислення – бачити в своєму житті факт цілковитої залежності від Бога. Цього вчить нас сьогодні Йов! Певність, що Він є, становить для нього смисл життя і в Ньому відкриває вартість того, що є по людському його терпінням. Спробуй сьогодні подивитися на свої рани, на свої претензії, що залишився/ залишилася несправедливо осуджена, що Бог позволив, щоби доторкнулася мене проказа осміяння зі сторони моїх друзів, співробітників… І віддай це все Божому Милосердю…

Сьогоднішня Євангелія допоможе Тобі вчинити цей жест…  Ісус ясно говорить сьогодні, що якщо хочемо наслідувати Його, то потрібно залишити все і слідувати за ним… Нехай ці всі ситуації загинуть у тобі сьогодні. Залиш їх сьогодні милосердному Серцю Ісуса. Не копайся в них більше, Він вже похоронив їх на дереві Хреста… Не оглядайся на те, що інші подумають, не думай про людські відгуки – навіть найближчих. Дозволь Йому провадити тебе… Ісус не обіцяє Тобі перемог, слави… а тільки не зрозуміння, не будеш мати де «покласти голову»… Але будеш мати в своєму житті Його.

Wszystkie zdjęcia w tym materiale zostały wykonane przez s. Gaudię… Pełny album można znaleźć na stronie: faustyna.pl