Wakacje z dziećmi… i Bogiem!

W tym roku już nie Bolszewik, a Prymorskie (skutek ustawy dekomunizacyjnej) przywitał nasze dzieci… Ciepłe morze (Czarne), niestety, w tym roku, nieco zielonkawe, z licznymi meduzami, nie stanowiło przeszkody dla dzieci spragnionych kąpieli.

W dniach 20-27 czerwca 20. dzieci z Chersonia, Prawdino i Mikołajewa wypoczywało na wakacjach nad Morzem Czarnym. Codzienna msza św. i modlitwa zostały połączone z dobrą zabawą, dzięki czemu na twarzach uczestników pojawił się uśmiech.

Z kolei, w dniach 18-22 lipca odbyły się przy naszej chersońskiej parafii, półkolonie dla dzieci… Te z Chersonia przychodziły każdego dnia na zajęcia w godz. 9.00-18.00, natomiast ośmioro dzieci z Prawdino zamieszkało w przyparafialnym domu rekolekcyjnym… Mimo dużo prostszych środków, wszędzie wciskającego się miasta, udało się osiągnąć cel – radość uczestników! Wyjścia do kina, muzeum, planetarium, spacer po nadbrzeżu, okazały się strzałem w dziesiątkę! A do tego formacja – próbowaliśmy zrozumieć, czym jest dobro, uprzejmość, szczerość, sprawiedliwość i miłość… chyba ten czas był nawet bardziej naznaczony elementami formacyjnymi w porównaniu do wypoczynku nad morzem… Organizację całości wziął na siebie, działający w parafii, Ruch Rodzin Nazaretańskich.

Rekolekcje – Приморське 2016

Jedna myśl w temacie “Wakacje z dziećmi… i Bogiem!”

  1. Jestem wdzięczna z całego serca Panu Bogu, o.Lukaszewi, siostram i wszystkim, którzy opiekowali się dziećmi pod czas tych wakacji jak nad morzem, tak i w Chersoniu!!!
    Moim zdaniem, to było nie tylko spotkanie z morzem i przyjaciólmi, ale i z samym Jezusem.
    Mam nadzieję, że to dobro i miłość, o których dzieci rozmawiały z o.Lukaszem, nazawsze pozostały w je sercach…
    Dziękuję jeszcze i jeszcze raz!

Możliwość komentowania została wyłączona.