Retrospekcja I – misje parafialne w Chersoniu

W ramach przygotowań do Jubileuszu 25-lecia odnowienia chersońskiej parafii odbyły się misje parafialne… Można powiedzieć, że miały one kilka etapów:

  1. Przygotowanie do misji – czas modlitwy w intencji tych szczególnych rekolekcji… zaczęliśmy kilka miesięcy temu; w modlitwę włączyli się przyjaciele oblatów, którzy przyjęli na siebie ciężar poprowadzenia misji, Grupy Modlitewne w intencji Kościoła na Wschodzie oraz przede wszystkim Ci, do których te misje zostały skierowane…. Poszły indywidualne zaproszenia do każdego domu parafii… była kilka kazań, które miały wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z faktem misji…
  2. Głoszenie słowa. O. Andrzej Maćkow OMI przez osiem dni znosił trud głoszenia słowa. W tym czasie odbyły się również nauki stanowe (mężczyźni, kobiety, młodzież, dzieci) i spotkania z chorymi… Czas nawoływania, stawania w porę i nie w porę, pouczania, wykazania błędów – jak pisał św. Paweł, ale przede wszystkim  czas cierpliwości dla drugiego i wzajemnego pojednania.
  3. Czas życia wygłoszonym słowem – tenże czas trwa… Pamiętamy wszak, że kto inny sieje, kto inny podlewa, a kto inny zbiera plon… ziarno zostało rzucone – jaki przyniesie plon? Trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny a może stukrotny?