Brama Miłosierdzia w Chersoniu

7a83be_2f867ace36c64dd781fc9d2f0cf2f882Poniżej kazanie wygłoszone przeze mnie 13 XII podczas odkrycia Bramy Miłosierdzia w par. NSJ w Chersoniu:

Ми відкрили двері церкви і увійшли ними в середину. Ніби нічого надзвичайного! Однак від сьогодні ці двері ми можемо називати дверима милосердя. Ми розпочали Ювілейний Рік Милосердя в нашій парафії. То велика милість для нас. Папа Франциск так у своєму останньому катехизмі говорив про цей час:

«Цей Святий Рік є для того, щоби жити милосердям. Так, дорогі брати й сестри, цей Святий Рік даний нам, щоби досвідчити у своєму житті солодкий та цілющий дотик Божого прощення, Божу присутність біля нас та Його близькість, насамперед, тоді, коли нам цього найбільше потрібно»

Ці слова папи римського повинні міцно закарбувати у своїх серцях. Сам перехід крізь ці двері від сьогодні отримує нового символічного значення. Якщо ти проходиш крізь ці святі двері, то ти прагнеш прийняти милосердя, яке жертвуватиме тобі Господь Бог.
Подивися на символи Ювілею. Які нас будуть супроводжувати в цьому Році.
– каплиця Милосердя, а в ній образ милосердного Отця. Мабуть ви знаєте цей витвір фламандського митця Рембранта-Повернення блудного сина. Кожен з нас носить в собі щось від цього сина, який хоті в скоштувати смаку життя, та віддалився від Батька. Господь Бог хоче кожного взяти у свої обійми. Коли ви будете молитися у цій каплиці подивіться на руки Отця-одна долоня зображає материнське милосердя, а друга міцну долоню Батька, яка повинна підтримати. Таким є Бог! Подивіться як сильно Він любить! Готовий пробачити найбільший злочин. Якщо ти тільки матимеш відвагу попросити вибачення. Одночасно закликає до того, щоб і ти в цьому Році пробачав іншим. Пробачаючи іншим ти відкриваєшся на Бога. Подивися! Той, хто пробачає отримує більше від того, кому пробачають!

– фігура Милосердного Ісуса, з якої виходять два промені…Господь Бог пояснив Фаустині:

„білий промінь означає воду, яка виправдовує душі; червоний промінь означає кров, яка є життям душ…  (Dz. 299)”.

Можемо віднести це до Сакраментів: хрещення і сповіді, а також євхаристії. Вода є також символом Святого Духа, Його ласки; вода обмиває ьо, що брудне – подібно як сакрамент хрещення і покути відмиває від гріха. Кров скеровує нашу увагу на те, що Ісус пролив свою кров за нас. Звідси Євхаристія, яка все говорить про смерть i воскресіння Ісуса. Коли будеш дивитися на фігуру Милосердного Ісуса дякуй Богу за Його Милосердя!

– конфесіонал –місце, де зустрічаєшся з Божим Милосердям…  Не забудь в цьому Році про святу сповідь. Руки священника є продовженням милосердних рук Бога. Коли священик вимовляє формулу розгрішення, сам Господь Бог пробачає тобі усі твої гріхи…і дуже тішиться…

– фігура святого Антонія також зі скринькою на офіри для убогих. Ти повинен бути продовженням милосердних рук Бога…Папа у своєму посланні на Рік Милосердя дуже виразно прогадав, що християнин повинен підіймати вчинки милосердя з огляду душі і тіла…нести поміч потребуючим… голодним, хворим, в*язням… … в кожну середу група волонтерів з нашої парафії іде в хоспіс-це є місце для тебе серед них..провідуємо наших хворих-несучи їм щоденну поміч… сестра Рената може щось більше про це сказати..з*явилася нещодавно ідея, щоб вплинути на жінок, які хочуть забити свою ще ненароджену дитину– може то є завдання для тебе?

– щоденник святої Фаустини – читай його уважно в цьому Році… будемо читати його фрагментами в часі щоденної Години Милосердя. O годині п’ятнадцятій кожного дня в костелі молитимемося  коронкою до Божого Милосердя.. прийди на цю молитву. Останнім часом на ній присутніми є так мало осіб!  Свята Фаустина говорила:

„коли почуєш як годинник вибиває третю годину занурюйся ціла в моє милосердя, адоруючи і вшановуючи його…  увійди на хвилину до каплиці і вшануй моє серце, яке є повне милосердя в Пресвятому Сакраменті  … (Dz. 1572)”. Кожного дня – якщо тільки бути присутній священик на місці- буде Адорація Пресвятого Сакраменту від п*ятнадцятої до шістнадцятої години. Також можна буде приступити до таїнства сповіді.
Додатково раз в місяць відправимо в Годині Милосердя святу месу в намірах , які можна записувати в спеціальній книзі, яка знаходиться в каплиці… …

Закінчимо це розважання побажаннями папа скерованими до нас:
«Дорогі брати й сестри, хочу побажати, щоби під час цього Святого Року кожен з нас досвідчив Боже милосердя, щоби ставати свідками того, що Богові найбільше подобається. Чи є наївністю вірити, що це може перемінити світ? Так, говорячи по-людськи, це глупота, але “те, що нібито немудре Боже – мудріше від людської мудрості, і немічне Боже міцніше від людської сили” (1 Кор 1, 25)»

Ісусе довіряю Тобі!
Ісусе довіряю Тобі!