W Polsce i na Ukrainie mówi się o Prawdino

1Przyjechałem do Polski na trzy tygodnie. Ten czas trudno nazwać urlopem. Cel pobytu – jak najwięcej powiedzieć o Prawdino… Udało się zainteresować ideą misji uczestników Oazy Rodzin z Poznania, mającą wakacyjną formację na Podhalu (w Stasikówce)… Swoim doświadczeniem podzieliłem się także z uczestnikami Pieszej Pielgrzymki Stalowowolskiej, która w upale przez 9 dni podążała szlakiem wiodącym do Maryi, Królowej Polski.

Ponadto w niedzielę, 9. sierpnia głosiłem słowo Boże w par. Bożego Ciała we Wrzosowej. Doświadczyłem w owej parafii życzliwej atmosfery i niemałego zainteresowania sposobem pracy w Kościele na Wschodzie. Przede mną podobne spotkanie w niedzielę, 16. sierpnia w par. Najświętszej Eucharystii w Łodzi. Bóg zapłać za modlitwę i złożone ofiary!

Tymczasem w Prawdinie, 9. sierpnia gościł J.E. bp Bronisław Biernacki, przewodnicząc uroczystej mszy św. z okazji parafialnego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Ową Uroczystośćć upamiętniają piękne zdjęcia, zrobione przez s. Mariolę.

2