Odpust w Chersonie

Dziś jako kapłan zaczynam posługę w par. NSJ w Chersonie. Mówi się, że pierwsza parafia będzie tą, do której zawsze powraca się z utęsknieniem. Zostałem wikarym w jednej z większych parafii Diecezji Odesko-Symferopolskiej; parafii liczącej ponad 200 osób, parafii na pewno uporządkowanej i dynamicznej. I cieszę się z tego miejsca.

Zawierzyłem dziś podczas odpustowej Eucharystii Jezusowemu Sercu swoją rozpoczynającą się tutaj posługę. Niech Serce Jezusa, w którym zanurzyłem się dziś, będzie miejcscem, w którym będą mógł zjednoczyć się z Tobą. Amen.

Kilka słów o odpuście…Przybyły pielgrzymki z Mikołajowa i Ciurupińska… Ksiądz Biskup przypomniam, że Cherson u początku swojej historii był siedzibą katolickiego biskupa (1845-1847), którego bracia chrześcijanie prawosławni szybko stąd wygnali… i tenże znalazł schronienie w odległym Tiraspolu… Chór zaśpiewał ku mojej radości i mojemu wzruszeniu części stałe z Misso XI… Na zakończenie eucharystii został przedstawiony nowy proboszcz – ks. Andrzej Sańko, pożegnano także opuszczającego Ukrainę – ks. Dariusza Balę… Uczciliśmy relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque… Procesja przeszła wokół kościoła… Deo gratias!